E papritur: Arrestohet Khattabi i njohur dikur si Fero

  • A.P /
  • 26 May 2024 - 13:30
E papritur: Arrestohet Khattabi i njohur dikur si Fero

Raportohet se Khattabi i njohur dikur si Fero është ndaluar nga policia e Republikës së Maqedonisë së Veriut në pikën kufitare Bllacë, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

 

Para disa viteve ai ka pasur një akuzë në Maqedonin e Veriut dhe gjatë hyrjes ilegalisht në Republiken e Maqedonis së Veriut ai është ndaluar nga policia.

Policia atje njoftoi se më datë 24.05.2024 në ora 11:30 në pikën kufitare Bllacë e Poshtme, në hyrje të vendit, zyrtarët policorë ia kanë hequr lirinë F.S.(27) nga Stacioni i Policisë Kufitare vendkalimi dhe mbikëqyrja kufitare Bellanovcë.

I njëjti i është dorëzuar punonjësve të Policisë së Njësisë Kundër Krimit Ndërkufitar dhe Migracionit në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare-Veri për veprime të mëtejshme.

(Kosova Sot Online)