'Mora fjalë' nga Shkurte Fejza sot jehon në të gjitha trevat shqipfolëse

  • A.P /
  • 12 June 2024 - 22:45
'Mora fjalë' nga Shkurte Fejza sot jehon në të gjitha trevat shqipfolëse

Ndër vite komandantit Adem Jashari i janë kushtuar shumë këngë, por kënga "Mora Fjalë", interpretuar nga artistja e njohur e muzikës popullore Shkurte Fejza, mbetet projekti më i realizuar në të gjitha komponentët artistik, dhe si e tillë mund të cilësohet himni më i bukur kushtuar heroit kombëtar,  shkruan gazeta Kosova Sot Online.

 

"Mora fjalë mora fjalë e mora vargun, mora qarkun me i thur këngë me i thur kangëbashklegjendarit, e ti këndoj, ti këndojë Adem Jasharit ti këndoj...Tash sa vjetëtash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reçakun, tash sa vjet,,,Tash sa vjet se sheh Drenicen, tash sa vjet, tash sa vjet dhe Mitrovicen,  tash sa vjet...."


(Kosova Sot Online)