Vdes ish-lojtari i Anglisë - Sport - Kosova Sot
Vdes ish-lojtari i Anglisë

Vdes ish-lojtari i Anglisë

Ish-mbrojtësi i Anglisë, Aston Villas dhe trajneri i Tottenhamit, Ugo Ehiogu, ka vdekur në moshën 44-vjeçare.

44-vjeçari anglez ka ndërruar jetë gjatë mbrëmjes së ditës të djeshme(enjte).

Është vet klubi i Tottenhami që ka konfirmuar sot se Ehiogu ka vdekur nga sulmi në zemër në qendrën stërvitore të klubit.

“Me pikëllim të madh ju njoftojmë për vdekjen e Ugo Ehiogu, trajnerit tonë të ekipit U-23”, thuhet në njoftimin e klubit.

(Kosova Sot)

12 orë e 42 minuta më parë
19/06/18