Pjesa e Parë: Prishtina në epërsi të lehtë - Sport - Kosova Sot
Pjesa e Parė: Prishtina nė epėrsi tė lehtė

Pjesa e Parė: Prishtina nė epėrsi tė lehtė

Po zhvillohet takimi i tretë i serisë finale të basketbollit të Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit.

Çereku i parë i takoi vendasve teksa e mbyllën me gjashtë pikë epërsi, gjegjësisht me rezultat 19-13.

Prishtinasit ka përmbyllur pjesën e parë në dobi të veten me rezultat 36-32

Kujtojmë se ndeshja e katërt do të zhvillohet në Prizren, dhe ekipi që siguron tre fitore shpallet kampion.

Aktualisht te dyja skuadrat kanë fituar nga një takimi.

(Kosova Sot)

3 orë e 31 minuta më parë
25/02/18