Kampionati botëror i xhudos, Kuka pëson kundër sllovenes - Sport - Kosova Sot
Kampionati botėror i xhudos, Kuka pėson kundėr sllovenes

Kampionati botėror i xhudos, Kuka pėson kundėr sllovenes

Kroacia është mikpritëse e kampionatit botëror të xhudos.

Kosova po përfaqësohet me dy xhudiste në këtë garë, Loriana Kukën dhe Flaka Loxhën.

Kjo e fundit ka pësuar humbje në luftën e parë kundër sllovenes, Kaja Kajzer.

Xhudistja pejane kujtojmë se bënë pjesë në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Garuesja tjetër që po e përfaqëson Kosovën është Loriana Kuka, e cila bën gara në kategorinë deri 70 kilogramë.

Theksojmë se ajo rrethin e parë e ka kaluar pa luftë. 

(Kosova Sot)

4 orë e 32 minuta më parë
16/01/18
aaaaaaaa