Olympiacos – Juventus: Formacionet e mundshme, Zonja e Vjetër provon gjithçka (Video) - Sport - Kosova Sot
Olympiacos – Juventus: Formacionet e mundshme, Zonja e Vjetër provon gjithçka (Video)

Olympiacos – Juventus: Formacionet e mundshme, Zonja e Vjetër provon gjithçka (Video)

Tre pikë i duhen Juventusit për të vazhduar pë fazën e eliminimit direkt.

E gjitha që duhet të bëjnë është të fitojnë në Athinë ndaj Olympiacosit, që renditet në pozitën e fundi në grip dhe nuk ka asnjë shpresë për të vazhduar më tejë në garat evropiane.

Massimiliano Allegri nga minuta e parë në sulm pritet të luajë me dyshen argjentinase, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme:

Olympiacos (4-3-3): Proto; Elabdellaoui, Engels, Botia, Koutris; Gillet, Romao, Odjidja; Pardo, Djurdjevic, Seba.

Juventus (4-3-2-1): Buffon; De Sciglio, Barzagli, Benatia, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Dybala; Higuain.

Në Grupin D prina Barcelona (11), Juventus (8), Sporting (7) dhe Olympiacos (1). 

(Kosova Sot)

1 orë e 17 minuta më parë
22/10/18