Dybala afër rikthimit - Sport - Kosova Sot
Dybala afër rikthimit

Dybala afër rikthimit

Paulo Dybala është shumë afër që të kthehet nga lëndimi, por mund të mos luajë në dy ndeshjet e ardhshme për të mos rrezikuar. 

La Joya ka pësuar një dëmtim në muskuj në ndeshjen ndaj Cagliarit muajin  e shkuar.Sipas Tuttosport, kthimi është shuam afër dhe mund të kthehet që në ndeshje me Tottenhamin, por si rezervist.

Image

 

Dybala nuk do të jetë prezent në ndeshjen me Fiorentinësn, por për Spurs gjasat janë të mëdha që të jetë në bankë.

Ndeshja ku ai do të kthehet në aksion që nga minuta e parë pritet të jetë Derbi i qyteti me Torinon të dielën e ardhshme.Trajneri Massimiliano Allegri do të flas për media dhe do ta sqarojë më mirë lëndimin e Dybalas dhe fazën e rikuperimit.Juventusi është para disa ndeshjeve mjaftë të rëndësishme ku do të vendosin shumë gjera për stinorin.

(Kosova Sot)

21 orë e 19 minuta më parë
17/08/18