Vogëlushja realizon ëndërrën për t’u bërë valltare (Video/Foto) - TV - Kosova Sot
Vogëlushja realizon ëndërrën për t’u bërë valltare (Video/Foto)

Vogëlushja realizon ëndërrën për t’u bërë valltare (Video/Foto)

Një vogëlusheje të vogël iu plotësua dëshira për t’u bërë një valltare kur iu bashkua trupës së saj të preferuar për lojën e fundit të tyre javën e kaluar, transmeton Kosova Sot Online.

One, two step! When it was time for the single file walk she cut the last dancer in line and strutted her stuff off the football field

Family first! Ollie smiles with her parents and has her mom, Micah Malone (right), to thank for giving her the opportunity to dance with the majorettes

Ollie Malone mund të jetë akoma e vogël, mirëpo kjo nuk e ndalon atë nga shkëlqimi në paraqitjen e trupës së vallëzimit në një ndeshje futbollistike në Southëood, me 30 shtator.

Dancing with the stars! Little Ollie Malone showed off her moves following Southwood High School's majorettes dance team for their Homecoming football game debutBoogie down! The little one studied the movements of the dancers in front of her and shook her hips to follow suit, to the cheer of the crowds in the bleachers that watched her

Vogëlushja kishte një kostum mjaft simpatik, një fustan me disa fije të lëshuara anash të cilat lëkundeshin nga lëvizjet e saja. Paraqitja e saj u përcoll me shumë duartrokitje, ndërkohë që në internet shpërtheu me numrin e pëlqimeve dhe shpërndarjeve.

Prindërit e saj nuk mund ta besonin se videoja e vogëlushes së tyre arriti 4.3 milionë shikime dhe mbi 61 000 shpërndarje.

No autographs, please! The little one had fans cheering left and right, including a man (above) on the pitch who was tickled by her movements

“Ollie e do shumë këtë grup vallëzimi dhe ata e duan Ollien. Jam  e lumtur që këta njerëz iu japin mundësi të tilla vajzës sime.”, tha nëna e saj në lidhje me videon.

 (Kosova Sot)

8 orë e 28 minuta më parë
18/10/18