Video-skandal në Vlorë/ Mësuesi rreh kafshërisht nxënësin - TV - Kosova Sot
Video-skandal në Vlorë/ Mësuesi rreh kafshërisht nxënësin

Video-skandal në Vlorë/ Mësuesi rreh kafshërisht nxënësin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shkollën 9-vjeçare “24 Maji” në qytetin e Vlorës.

Qytetarët kanë denoncuar në tvklan.alnjë video skandaloze ku ndaj nxënësve ushtrohet dhunë fizike.

Sikurse duket në video, mësuesi qëllon njërin prej nxënësve gjatë orës së mësimit. Denoncuesi thotë se kjo ngjarje ka ndodhur të premten e 20 Tetorit dhe bëhet fjalë për mësuesin e gjeografisë.

Sipas denoncimit të bërë pranë redaksisë sonë, nuk është hera e parë që i njëjti mësues ushtron dhunë ndaj nxënësve dhe shkon i dehur gjatë orës së mësimit.

 

(Kosova Sot)

14 orë e 1 minuta më parë
15/10/18