Moment dramatik, shikojeni si vajza rrëzohet (VIDEO) - TV - Kosova Sot
Moment dramatik, shikojeni si vajza rrëzohet (VIDEO)

Moment dramatik, shikojeni si vajza rrëzohet (VIDEO)

Ky është momenti dramatik kur një nxënëse u rrëzua  nga në një kabllo e varur gjersa aty pari ishte duke kaluar një cisternë.

Dymbëdhjet vjeçarja u kthye në ajër dhe u rrëzua në mes të rrugës,  incidenti ndodhi në Puebla City në në jug lindje të Meksikës.

Image

Pamjet e CCTV, tregojnë nxënësen e re duke lënë një dyqan të palëvizshëm në lagjen Azcarate.

Shoferi e kthen cepin pa e vërejtur se automjeti i tyre po zvarrit kabllot telefonike, të ngatërruar rreth një tubi uji.

Image

Një gazetë lokale njofton se vajza ishte dërguar në spital para se të merrej në shtëpi.

Sipas një raporti, shoferi i kamionëve vazhdoj rrugën,  dhe është e paqartë nëse ai madje e kuptoi se çfarë kishte ndodhur ose nëse ai ishte marrë në pyetje ose ishte ndaluar nga policia.

Banorët e Azcaratit shpesh janë ankuar për gjendjen e kabllove në zonë dhe për rrezikun që ato paraqesin, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Image

Këshilltari lokal Miriam Arabian tha se këshilli po bën përpjekje për të sanksionuar kompanitë që lënë punën publike të papërfunduar dhe paraqesin kërcënim për këmbësorët.

 

(Kosova Sot)

23 orë e 21 minuta më parë
14/11/18