Rita Ora flet për Kosovën në emisionin amerikan, ja fjalët e saj (VIDEO) - TV - Kosova Sot
Rita Ora flet pėr Kosovėn nė emisionin amerikan, ja fjalėt e saj (VIDEO)

Rita Ora flet pėr Kosovėn nė emisionin amerikan, ja fjalėt e saj (VIDEO)

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka folur për Kosovën dhe shpërnguljen e familjes së saj në Britani të Madhe, në emisionin amerikan “Live Kelly and Ryan”.

Në këtë emision krijuesja e hitit botëror “Anywhere” tregoi se në kohën e shpërnguljes në Londër, nëna e saj u diagnostikua me kancer të gjirit, sëmundje të cilën e ka mposhtur.

“Është një vend i vogël me 2.3 milion banorë në Europën Lindore unë jam shpërngulur në Angli kur isha një vjeç dje prindërit e mi nuk flisnin anglisht dhe krijuan një jetë të re për ne”, ka thënë Rita Ora.

“Kur u shpërngulëm nga Kosova. Të them të drejtën ajo është heroinë për mua. Ajo u diagnostikua me kancer të gjirit, por është mirë. U diagnostikua pastaj studioi për psikiatri dhe e mësoi anglishten”, ka treguar Rita derisa ka folur për familjen e saj.

(Kosova Sot)

10 orë e 11 minuta më parë
22/02/18