horoskopi
Dashi

Mars 21 - Prill 20

Horoskopi mujor, Qershor 2019

Dashuria. Horoskopi njofton fillimin e muajit që nuk është saktësisht emocionues për dashurinë, por truri i Jupiterit mund të ndihmojë çiftet të gjejnë njëri-tjetrin dhe zemrat e vetmuara për të bërë takime të mira. Në pjesën e dytë të muajit do të ketë ditë me fat për të ndrequr disa probleme. Ndërkohë, hyrja e Venusit bën të mundur rikuperimin e energjisë në një nivel erotik dhe një harmoni të mirë me partnerin. Nëse keni pasur një diskutim të vogël në të kaluarën, do të jetë e mundur të gjeni sërish qetësinë dhe dëshirën për të filluar përsëri, por duhet të jeni të kujdesshëm për fjalët dhe nervozizmin, të cilat mund të shkatërrojnë gjithçka.

Puna: Fillimi i muajit pozitiv për sferën e punës, falë Mërkurit ende të favorshëm, madje edhe për disa ditë. Nëse duhet të pranoni një kontratë ose të nënshkruani një marrëveshje, atëherë lëvizni brenda dhjetë ditëve të para të qershorit. Megjithatë, nuk duhet të harrojmë se Jupiteri punon për ju dhe në çdo kohë mund të keni mundësinë të gjeni një punë të shkëlqyeshme dhe të përmirësoni gjendjen tuaj ekonomike. Edhe nëse nuk do të ketë mungesa shqetësimesh, vonesash dhe shpenzime të mundshme për t’u marrë me ju, mund të jeni protagonist në sajë të planetit të fatit që sjell aq shumë optimizëm për shenjën tuaj.