Vdes Franco Zeffirelli, regjisori i famshëm italian

  • 15 qershor 2019 - 14:25
Vdes Franco Zeffirelli, regjisori i famshëm italian

Regjisori italian i filmit të mirënjohur Romeo dhe Zhulieta, Franco Zeffirelli, ka vdekur në moshën 96 vjeçare.

Për ndërrimin e jetës së tij njoftoi i biri. 

Legjenda e filmit është më shumë i njohur për filmat përfshirë atë të versionit të Romeos dhe Zhulietës të vitit 1968 dhe The Taming of the Shrew, ku  luajti Elizabeth Taylor dhe Richard Burton.

(Kosova Sot Online)