Ndahet nga jeta aktori i famshëm

  • 25 korrik 2019 - 09:13
Ndahet nga jeta aktori i famshëm

Është një nga aktorët më të njohur, sidomos në filmat e viteve 1980-1990.

Bëhet fjalë për aktorin Rutger Hauer, i cili luajti një nga rolet kryesore në filmin ‘Blade Runner’ të vitit 1982.

Ylli vdiq të premten në Holandë në moshëm 75-vjeçare, pas një sëmundjeje të shkurtër, konfirmoi agjenti i tij.

Hauer luajti rolin e vrasësit Roy Batty në Blade Runner, i cili u drejtua nga Ridley Scott dhe luajti edhe Harrison Ford.

Funerali i aktorit u mbajt të mërkurën.

Karakteri i Hauer jep një fjalim të famshëm gjatë një përballjeje me Ford në fund të Blade Runner, dialogun që ai thuajse e shkroi vetë.

(Kosova Sot Online)