Hapet ekspozita ‘PoDuArtColony’ në Galerinë e Arteve

  • A.P /
  • 12 May 2024 - 16:15
Hapet ekspozita ‘PoDuArtColony’ në Galerinë e Arteve

Në vazhdën e aktiviteteve për nder të 5 Majit- Ditës së Dëshmorëve, u hap ekspozita "PoDuArtColony" për këtë ekspozitë u zhvillua një koloni arti për tri ditë në fshatin Orllan, organizuar nga profesoresha e artit Dije Bllaca, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Në këtë koloni të artit morën pjesë 19 piktorë nga e gjithë Kosova, ku pas tre ditësh punë ata shfaqën pikturat e tyre në ekspozitën e hapur në ambientet e Galerisë së Arteve.

Në këtë ekspozitë ishte i pranishëm Kryetari i Komunës, Shpejtim Bulliqi, drejtoresha e Kulturë, Rinisë dhe Sportit Vlora Humolli-Jashanica dhe drejtorë të tjerë komunal.

Kryetari Bulliqi i uroj piktorët për punën e realizuar gjatë qëndrimit në Orllan, si dhe i siguroj ata se mbështetja institucionale për fushën e artit pamor nuk do të mungojë.

Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri më 17 maj nga ora 11:00 deri në 16:00.

Image

(Kosova Sot Online)