Afër 30 aksidente për 24 orë në Kosovë, shqiptohen mbi 1 mijë gjoba

  • E.K /
  • 17 gusht 2020 - 09:25
Afër 30 aksidente për 24 orë në Kosovë, shqiptohen mbi 1 mijë gjoba

Brenda 24 orëve në vendin tonë kanë ndodhur 28 aksidente, prej të cilave 15 kanë përfunduar me persona të lënduar. Ndërsa, 13 aksidente kanë përfunduar me dëme materiale.

Policia e Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 34 persona, prej të cilëve 21 janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit.

Po ashtu, për shkelësit e rregullave të trafikut janë shqiptuar 1 mijë e 33 gjoba.

 

STATISTIKAT E PËRGJITHSHME:

Publiée par Kosovo Police sur Dimanche 16 août 2020

(Kosova Sot Online)