Sot QKUK-së i bashkohen 12 infermierë të trajnuar nga FSK-ja

  • E.K /
  • 24 gusht 2020 - 09:34
Sot QKUK-së i bashkohen 12 infermierë të trajnuar nga FSK-ja

Qendra Klinike Universitare e Kosovës bën të ditur se sot 12 infermierë të trajnuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës do t’i bashkohen QKUK-së.

Që nga 14 marsi kur janë paraqitur rastet e para me COVID-19, 12 mijë e 448 persona janë infektuar nga ky virus, ndërsa me rritjen e numrit të të infektuarve është shtuar nevoja për staf shtesë mjekësor.

“Sot, e hënë, në ora 13:30, dymbëdhjetë (12) infermier/e,  të trajnuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), do t’i bashkëngjiten Qendrës Klinike Universitare të Kosovës”, thuhet në njoftim.

Të pranishëm në ngjarje do të jenë ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ud. drejtori i përgjithshëm i ShSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe Shkelzen Syla, drejtor i përgjithshëm i Qendrës Mjekësore të Forcës së Sigurisë së Kosovës. 

(Kosova Sot Online)