Doli në qytet me kallashnikov, policia e arreston pejanin

  • E.K /
  • 24 August 2020 - 10:10
Doli në qytet me kallashnikov, policia e arreston pejanin

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Deçan, me datën 22 gusht 2020, është informuar nga një qytetar, se një person i dyshuar kishte dalë në rrugë me armë zjarri të cilën e mbante në dorë.

Njësitet Policore pranë Stacionit Policor Deçan, menjëhere iu kanë vendit të ngjarjës, personi i dyshuar është arrestuar dhe nga i dyshuari:

Bëhet fjalë për personin me iniciale ë B. K. I lindur me 1975,

Tek i dyshuari janë gjetur dhe janë konfiskuar:

ë një (1) AK-47,

ë një (1) karikator i së njejtës armë dhe

ë dhjetë (10) fishekë cal. 7.62x 39 mm

I dyshuari pas intervistimit nga hetuesit, me urdhër të prokurorit të shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor.

(Kosova Sot Online)