Kosova po ‘kallet’, Sllovenia po mbushet me borë

  • E.K /
  • 01 shtator 2020 - 08:35
Kosova po ‘kallet’, Sllovenia po mbushet me borë

Ndërsa një pjesë e Ballkanit po vlon nga i nxehti afrikan, në Slloveni ka nisur të bie borë.

Reshjet e borës kanë zbardhur sot Kredarica, një majë mali në Alpet sllovene.

Sipas mediave sllovene, reshjet e fundit vijnë për shkak të zhvendosjes së lëvizjes frontale dhe depërtimit të ajrit të ftohtë nga veriu i Evropës.

(Kosova Sot Online)