Këto janë qytetet më të ftohta në botë

  • E.K /
  • 05 September 2020 - 10:02
Këto janë qytetet më të ftohta në botë

Ekzistojnë disa zona dhe qytete të cilat janë më të ftohtat në botë.Nga Kanadaja në Kazakistan, këto janë qytetet më të ftohta në botë, të renditura nga më të ngrohtat në të ftohtë bazuar në temperaturën mesatare të janarit.Astana, Kazakistan -14.2 gradë celsius,International Falls, Minesota, Shtetet e Bashkuara -15 gradë celsius.Ulaanbaatar, Mongoli -24.6 gradë celsius.Barroë, Shtetet e Bashkuara -25 gradë celsius.Yelloëknife, Kanada -27.9 gradë celsius.Norilsk, Rusi -30 gradë celsius.Yakutsk, Rusi -40 gradë Celsius.

(Kosova Sot Online)