Ajo i hante rregullisht, mjekët ia nxorën 7 kilogramë flokë nga barku

  • E.K /
  • 08 shtator 2020 - 11:15
Ajo i hante rregullisht, mjekët ia nxorën 7 kilogramë flokë nga barku

Një vajzë kishte një top me flokë në stomakun e saj dhe peshonte 7 kilogramë.

Një adoleshente ka përtypur flokët e saj për shumë vite që e detyroi mjekun ta bëjë operacion që të largojë topin me flokë të formuar në stomakun e saj

Vajza 17-vjeçare përfundoi me një top shtatë kilogramë flokësh në bark, sa pesha e një foshnje pesë muajshe.

Pas një ekografie, gunga fillimisht dyshohej të ishte një tumor kanceroz. Por mjekët hoqën topin e flokëve gjatë një operacioni gjashtë orësh.

Mjekët zbuluan se vajza kishte zakon të përtypte flokët e saj dhe një gungë u grumbullua brenda barkut dhe lidhi tërë stomakun.

Burimet thonë se ajo është e qëndrueshme dhe ishte vendosur të lirohej nga spitali pas një vëzhgimi paraprak.

(Kosova Sot Online)