Shkon në 15 mijë numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

  • A.P /
  • 20 shtator 2020 - 09:10
Shkon në 15 mijë numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

Numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë ka arritur në 15 mijë.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 634 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 63 raste pozitive.

Shkon në 15 mijë numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë.

(Kosova Sot Online)