Vrasje në tentativë në Istog, lëndohet një person

  • G.G /
  • 21 shtator 2020 - 11:04
Vrasje në tentativë në Istog, lëndohet një person

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë ka ndodhur një rast i vrasjes në tentativë në Istog.

Si pasojë një person ka mbetur i lënduar ndërsa i dyshuari është arrestuar nga Policia dhe është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari  mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se kishte lënduar viktimën mashkull kosovar. Viktima është dërguar në spitalin rajonal në Pejë, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

(Kosova Sot Online)