Grenell mbërrin në Beograd ku do të takohet me liderët e Serbisë

  • A.P /
  • 21 shtator 2020 - 22:52
Grenell mbërrin në Beograd ku do të takohet me liderët e Serbisë

I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell së bashku me delegacionin amerikan kanë mbërritur natën e së hënës në aeroportin e Beogradit, ku i ka pritur kryeministrja serbe, Ana Bernabiq dhe ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey, raportojnë mediet serbe.

Grenelli, bashkë me kryeshefin ekzekutiv të DFC-së, Adam Bohler, takohen të martën me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiqin dhe Bërnabiqin.

Njëjtë si me Kosovën, edhe me Serbinë do të nënshkruhet një Deklaratë e Përbashkët.


(Kosova Sot Online)