Moti i ndryshueshëm në Kosovë, ja kur pritet të ketë riga shiu

  • E.K /
  • 22 September 2020 - 09:00
Moti i ndryshueshëm në Kosovë, ja kur pritet të ketë riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira.

IHK njofton se riga shiu parashihet të ketë nga dita e enjte.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja me shpejtësi 1-8 m/s.

(Kosova Sot Online)