Grenell shpërndan video duke ngrënë e kënduar me serbët: Natë e mahnitshme në Beograd

  • g./g /
  • 23 shtator 2020 - 09:49
Grenell shpërndan video duke ngrënë e kënduar me serbët: Natë e mahnitshme në Beograd

I dërguari i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell e ka quajtur “të mahnitshme” mbrëmjen që e ka kaluar në Beograd, ku ka darkuar me krerët e këtij shteti.

Në një video që ka shpërndarë Grenell në Twitter shihet një atmosferë e ngrohë e me buzëqeshje të shumta në darkë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe anëtarët e delegacionit serb dhe amerikan.

“Serbët dhe amerikanët në Beograd këndojnë për Alabamën dhe Virginian Perëndimore, natë e mahnitshme”, ka shkruar Grenell.

Ndryshe, Grenell së bashku me delegacionin e SHBA-së ka vizituar të hënën Kosovën.

(Kosova Sot Online)