Për çka po thërret konferencë kryeministri Hoti

  • E.K /
  • 24 shtator 2020 - 09:42
Për çka po thërret konferencë kryeministri Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thirrur për sot një konferencë të jashtëzakonshme për media. Kjo është bërë e ditur në një njoftim të nisur nga kryeministria.

“Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë konferencë për media”, thuhet në njoftim, megjithatë nuk bëhet e ditur se çka do të flitet. Konferenca do të mbahet në ora 11:00.

Kujtojmë që mbrëmë Hoti njoftoi se është anuluar mbledhja e dy qeverive e paraparë për këtë të premte, duke e shtyrë kështu për dy tetor.

Sipas Hotit, arsyeja e shtyrjes së kësaj mbledhje është seanca plenare në Kuvendine Kosovës gjatë kësaj të premte.

E pas kësaj, reagime të shumta pati në drejtim të Hotit dhe arsyes së tij.

(Kosova Sot Online)