Historia e çuditshme e majorit amerikan: Kemi vrarë një alien afër bazës ushtarake amerikane

  • E.K /
  • 25 shtator 2020 - 08:49
Historia e çuditshme e majorit amerikan: Kemi vrarë një alien afër bazës ushtarake amerikane

Ish ushtari i Forcave Ajrore Amerikane Major George Filler, deklaroi se në vitin 1978 një objekt fluturues i paidentifikuar u godit dhe mendohej se ishte një jashtëtokësor.

Burri 84-vjeçar pretendon se i është thënë në lidhje me incidentin nga një oficer i lartë i policisë ushtarake.

Sipas oficerit, në mëngjesin e hershëm të 18 janarit 1978, një UFO u zbulua në Fort Dix, të cilën ushtria e mori për një aeroplan spiun.

Oficeri tha se kur një UFO u pikas në qiell mbi bazën, ai shkoi për ta zbuluar. Atje, një “krijesë e hollë gri-kafe” papritmas u shfaq afër makinës së tij në tokë.

Ushtari urdhëroi të huajin të mos lëvizte, por ai nuk e dëgjoi (ose thjesht nuk e kuptoi), dhe pastaj oficeri hapi zjarr për të vrarë. Krijesa u qëllua pesë herë.

Kur një ekip i posaçëm pastrimi mbërriti në vendin e ngjarjes, i huaji nuk dha më shenja jete. Trupi u dërgua në Bazën Ajrore Ëright-Patterson në Ohajo.

Një oficer i lartë i tha Filler-it se UFO-të “gumëzhinin si të çmendura rreth bazës së tyre”. Kur majori kërkoi fotografi dhe dëshmi të dëshmitarëve okularë për raportin, atij iu refuzua hyrja në to..

Historia e një ish-ushtrie të Forcave Ajrore të SHBA është përshkruar në detaje në librin “Anija e çuditshme: Historia e vërtetë e jetës së një oficeri të inteligjencës së Forcave Ajrore me një UFO”.

Majori në pension George Filler është i bindur se historia e oficerit të policisë ushtarake nuk është një mashtrim.

(Kosova Sot Online)