Nuk i pranuan në shtëpi, dy vajzat i raportojnë prindërit në Polici

  • E.K /
  • 25 September 2020 - 11:20
Nuk i pranuan në shtëpi, dy vajzat i raportojnë prindërit në Polici

Një grua dhe një burrë në Mitrovicën e Veriut nuk i kanë pranuar në shtëpi dy vajzat e tyre.

Rasti është raportuar në Polici dje rreth orës 17:00. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. 

Policia e ka cilësuar rastin si “Keqtrajtim dhe braktisje e fëmijëve”.

“Është raportuar se dy të dyshuarit një mashkull dhe një femër kosovare nuk i kanë pranuar në shtëpi dy ankueset femra kosovare. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

(Kosova Sot Online)