Theret me thikë një grua në Prishtinë, arrestohen dy persona

  • E.K /
  • 25 shtator 2020 - 11:27
Theret me thikë një grua në Prishtinë, arrestohen dy persona

Një grua është therur me thikë dje në rrugën “Maliq Pashë Gjinolli”, në Prishtinë.

Policia njofton se lidhur me rastin janë arrestuar dy persona të dyshuar, ndërsa viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që njëri prej tyre ka therrur me thikë viktimën femër kosovare të cilës i është ofruar tretmani mjekësor në QKUK. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe me vendim të tij, njëri nga të dyshuarit lirohet ndërsa tjetri dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

(Kosova Sot Online)