Atifete Jahjga dikur dhe sot, si nata me ditë

  • G.G /
  • 30 September 2020 - 13:40
Atifete Jahjga dikur dhe sot, si nata me ditë

Atifete Jahjaga ishte e vetmja grua shqiptare që u bë presidente shteti dhe gëzoi popullaritet në publik.

Ish Presidentja Jahjaga ,gjithmonë paraqitej në publik shumë e kuruar dhe me stil, derisa tani ajo ka arritur të ketë një pamje krejtësisht tjetër.

Tani Jahjaga po gëzon një formë të mirë trupore, e çdo ditë e më e re po duket.

Kjo duket qartë edhe në një fotografi të publikuar së fundmi, teksa shfaqet e kuruar në detaj.

Ndërsa po të kthehemi pas në kohë, kur dhe ishte presidente e Kosovës, vëmë re një ndryshim drastik në fytyren e Jahjagës.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#atifete #jahjaga #president of #kosovo Foto: Kushtrim Ternava / #GazetaExpress

A post shared by Atifete Jahjaga (@atifetejahjaga) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Në serinë e takimeve me gratë e kthyera dhe vendase të komuniteteve jo shumicë të organizuara nga zyra e Shefit të Misionit të UNHCR-së dhe Koordinatorin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim / Ekipin e Kombeve të Bashkuara në Kosovë në koordinim me Fondacionin Jahjaga. Në takimin e sotëm me temën "COVID-19: Përcaktimk i normalës së re" u diskutua për rreziqet dhe dobësitë të cilat kanë prekur këto gra dhe zgjidhjet fillestare të ofruar nga ekspertë si: Dr. Lul Raka nga IKSHPK si dhe Dr. Sergei Koryak nga OBSh Përveç tjerash u bisedua për mënyrat e mbrojtjes, ku rol të veçantë luan vetëdijësimi karshi rrezikut të shkaktuar nga ky virus.

A post shared by Atifete Jahjaga (@atifetejahjaga) on

(Kosova Sot Online)