Gjithçka për Ujmanin, prej kur është ndërtuar e deri te “Liqeni Trump”

  • E.K /
  • 03 tetor 2020 - 15:01
Gjithçka për Ujmanin, prej kur është ndërtuar e deri te “Liqeni Trump”

Pas pak javësh, ekspertë amerikanë nga Departamenti i Energjisë pritet të nisin studimin e fizibilitetit për Liqenin e Ujmanit, pikë kjo e marrëveshjes së Uashingtonit për normalizim ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Për kosovarët, Serbia nuk ka të drejtë të pretendojë në pronësi në këtë liqe, por Serbia thotë se ka investuar miliona euro që nga përfundimi i luftës në vitin 1999.

(Kosova Sot Online)