Berisha: Haki Rugova ishte duke drekuar kur e telefonuan për ta arrestuar

  • E.K /
  • 11 tetor 2020 - 17:43
Berisha: Haki Rugova ishte duke drekuar kur e telefonuan për ta arrestuar

Avokati mbrojtës i Haki Rugovës, Besnik Berisha, sot ka dalë në një konferencë për media bashkë me kreun e LDK’së teksa kanë drejtuar akuza në drejtim të institucioneve të drejtësisë se prapa prangosjes së Rugovës qëndron politika dhe tendenca për njollosje të Qeverisë Hoti.

Berisha ka thënë se me Haki Rugovën është eksperimentuar dhe se kreu i Istogut është persekutuar.

“Me rastin e z. Rugova është eksperimentuar dhe z. Rugova është persekutuar. Shqetësimin që e kemi paraqitur sot në Gjykatën e Pejës, që shpesh herë rreshtohet në krah të Prokurorisë”, ka thënë Berisha.

Ai ka treguar se njoftimin për arrestim Rugova e ka marrë derisa ishte duke drekuar në një restorant në Istog, dhe për 15 minuta policia kanë mbërritur në vendndodhjen e kreut të Istogut.

“Derisa Rugova ishte duke drekuar në një restorant në Istog. E kanë telefonuar 15 minuta më herët, me një letër që e kanë shkruar në timon”, ka thënë Berisha.

(Kosova Sot Online)