Një i shëruar dhe një rast me COVID-19 në Kamenicë

  • E.K /
  • 13 tetor 2020 - 15:53
 Një i shëruar dhe një rast me COVID-19 në Kamenicë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në Komunën e Kamenicës, një person është shëruar dhe një tjetër ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

I identifikuari është nga fshati Petroc.

Bilanci me COVID-19 në këtë komunë shtë ky:

– 193 raste të identifikuara,

– 175 të shëruar plotësisht,

– 3 raste aktive,

– 15 të vdekur.

“Mbaj distancën, përdor maskën dhe pastro duart”, apelon te qytetarët komuna.

(Kosova Sot Online)