Javë e trishtë për mërgatën tonë

  • A.P /
  • 18 tetor 2020 - 14:33
Javë e trishtë për mërgatën tonë

Kryediplomatja e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, njofton se ka shkuar për ngushëllime te familja Krasniqi nga Rahovica e Ferizajt, për humbjen e tre personave në një aksident të rëndë trafiku në Gjermani.

Ajo shkruan se kjo javë ishte e trishtë për mërgatën tonë.

Postimi i plotë i saj:

Isha sot për ngushëllime në familjen Krasniqi të Rahovicës së Ferizajit, bashkë me kryetarin e degës së AAKsë në Ferizaj, Zv.Ministrin e Infrastrukturës z.Xhavit Zariqi për t’u shprehur solidaritetin dhe gadishmërinë e plotë timen dhe të Qeverisë së Kosovës që t’u qëndrojmë afër familjes në përballjen me këtë tragjedi të rëndë. 


(Kosova Sot Online)