‘U pushtua nga djalli’, zhdukja misterioze e 26 vjeçares nga Skenderaj

  • G.G /
  • 20 tetor 2020 - 10:58
‘U pushtua nga djalli’, zhdukja misterioze e 26 vjeçares nga Skenderaj

Një 26-vjeçare nga Skenderaj është zhdukur prej katër ditësh. Këtë e ka bërë të ditur Ridvan Tahiri, i njohur tashmë si hero, i cili në mënyrë vullnetare angazhohet për kërkimin e personave të zhdukur.

Tahiri përmes një postimi në Facebook thotë se familjarët e vajzës nga Skenderaj ka deklaruar se ajo është e pushtuar nga djalli.

Policina e Kosovës për rajonin e Mitrovicës të cilët e kanë konfirmuar zhdukjen e vajzës.

“Në stacionin policor në Skenderaj, mbrëmë nga anëtarët e familjes është raportuar për 24 vjeçaren, rasti është inicuar si person i zhdukur”, ka thënë Avni Zahiti, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës.

Ridvan Tahiri përmes një postimi në Facebook thotë se familjarët e vajzës nga Skënderaj ka deklaruar se ajo është e pushtuar nga djalli

Postimi i Tahirit me të dhënat rreth kësaj të zhdukure:

Vemendje!

Person i zhdukur.

Emri mbiemri: Egzona Islam Ferati

Gjinia :Femer

Data e lindjes:23/02/1994

Gjatsia:160 cm

Pesha:60 kg

Vendlindja: F. Qirez Komuna Skenderaj

Gjendja fizike: E mir

Gjendja Psiqike: E rekomanduar mir nga Doktoret.

Deklerata familjare:Me16/10/2020 reth ores 07 mengjes ka dal nga shtepia dhe nuk dihet asgje per vendodhjen e saj.

Personi ne fjal ka dal edhe nje her,eshte gjetur ne nje pyll afer shtepis.

Sipas familjarve vajza eshte e pushtuar nga ,,Xhinet”( djalli ) ne termin fetar.

Vullnetaret dhe grupi i kerkim shpetimit e pranojn kete rast per shqyrtim.

Kerkojm mobilizim te Vullnetarve.

(Kosova Sot Online)