Vrasje në tentativë në Mitrovicë, policia arreston 21-vjeçarin

  • G.G /
  • 26 tetor 2020 - 09:51
Vrasje në tentativë në Mitrovicë, policia arreston 21-vjeçarin

Është arrestuar një i dyshuar për vrasje në tentativë në Mitrovicë.

Policia njofton se në orët e pasdites të datës 25 tetor 2020, Policia në Mitrovicë, ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘vrasje në tentativë’.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dy ditë më parë në një kafiteri të Mitrovicës, ku nga hetimet e deritanishme thuhet se si shkak i një mosmarrëveshje ndërmjet viktimës dhe të dyshuarit i lënduar ka mbetur viktima mashkull shqiptar, i cili pas tretmanit mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë është dërguar për trajtim të mëtejmë në QKUK.

Ndërsa në cilësi të të dyshuarit është arrestuar H. V., 21 vjeçar, shtetas i Republikës se Kosovës

Me aktvendim të prokurorit të rastit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor, ndërsa hetimet për rastin janë duke u zhvilluar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’.

(Kosova Sot Online)