Kosovë: Afro 900 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID

  • E.K /
  • 26 tetor 2020 - 11:19
Kosovë: Afro 900 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID

Brenda 24-orëve të fundit policia ka shqiptuar 894 gjoba ndaj personave që nuk respektuan masat antiCovid, që u vendosen nga institucionet shëndetësore.

Ndërsa, 663 etiketa trafiku u janë shqiptuar shkelësve të rregullave të trafikut.

Ndërkaq, policia ka njoftuar edhe se në rrugët e Kosovës brenda 24-orëve janë shkaktuar 21 aksidente trafiku me të lënduar dhe 21 aksidente trafiku me dëme materiale.

Gjatë këtij 24-orëshi, policia e arrestoi 28 persona dhe 18 dërgoi në mbajtje.

(Kosova Sot Online)