25-vjeçari gjendet i vdekur në bagazh, mizat e rrethuan dhe filloi të ndihej erë e kalbur

  • E.K /
  • 28 tetor 2020 - 09:56
25-vjeçari gjendet i vdekur në bagazh, mizat e rrethuan dhe filloi të ndihej erë e kalbur

Reperi Brian Trotter i njohur me emrin e artit si Kent Won’t Stop, është gjetur i vdekur në bagazhin e një makine pas një përplasje në autostradë në Miami.

Oficerët e Patrullës së Autostradës në Florida zbuluan trupin e pajetë të 25-vjeçarit.

Trotter u pa për herë të fundit në 17 Tetor duke lënë shtëpinë e tij në Triangle, Virginia së bashku me Coltrain shoferin e tij.

Shoferi i reperi Robert Deupree Avery Coltrain, është arrestuar dhe akuzohet për vrasje të shkallës së dytë dhe transport të paligjshëm të mbetjeve njerëzore.

Pas autopsisë mjekët dolën në përfundimin se viktima u qëllua për vdekje disa herë dhe u la i vdekur në bagazh. Policia nuk ka gjetur ende asnjë motiv për vrasjen.

Në një raport të policisë thuhet se patrullat e autostradës u thirrën në vendin e aksidentit të makinës në autostradën Palmetto në Miami të Dielën.

Ata e tërhoqën automjetin tip Silver Acura 200, në një park makinash aty pranë, por dyshimet nisën pasi vunë re mizat që ishin mbledhur dhe një erë të kalbur. Brenda bagazhit, u gjet trupi i mbështjellë me një copë pëlhure dhe në një fazë të përparuar të dekompozimit.

(Kosova Sot Online)