Mjekët ia heqin pacientit tumorin 32 cm nga veshka në Spitalin e Pejës

  • E.K /
  • 30 tetor 2020 - 11:56
Mjekët ia heqin pacientit tumorin 32 cm nga veshka në Spitalin e Pejës

Mjekët në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës kanë kryer një intervenim të vështirë, por fatmirësisht me sukses.

Specialistët e repartit të Urologjisë në këtë spital ia kanë hequr pacientit tumorin 32 cm nga veshka.

“Nuk eshte edhe qe spo punojme. Sot e realizuam nje heqje te tumorit te veshkes me madhesi prej 32 cm. Intervenim i mundimshem dhe i gjate por i suksesshem. Falenderoj asistentet e mi Dr. Viganin dhe Dr. Kushtrimin, instrumentaret Majlinden dhe Vloren dhe posaqerisht ekipen e anestezionit Dr.Arditen, Malen dhe Gazmendin”, ka shkruar Dr. Shkelzen Elezaj.

(Kosova Sot Online)