Pamje të tmerrshme vijnë nga Greqia pas tërmetit dhe cunamit

  • E.K /
  • 30 tetor 2020 - 14:56
Pamje të tmerrshme vijnë nga Greqia pas tërmetit dhe cunamit

Fotot më poshtë janë nga ishulli grek Samos, ku siç duket deti ka dalë në tokë.

Ndërtesa të shkatërruara e të përmbytura shihen ngado, ndërsa në zonë pati edhe cunami.

Tërmeti i fuqishëm i ditës së sotme me magnitudë 6.7 la pasoja të tmerrshme dhe në Turqi.

(Kosova Sot Online)