Avokati kosovar: Po raportohet që ditët në vijim pritet dërgimi i Thaçit dhe Veselit në Hagë

  • E.K /
  • 04 November 2020 - 23:05
 Avokati kosovar: Po raportohet që ditët në vijim pritet dërgimi i Thaçit dhe Veselit në Hagë

Avokati Tomë Gashi ka thënë se ka raportime që ditët në vijim pritet dërgimi i Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit në Hagë.

Këto deklarata Gashi i bëri në emision.

“Do të kemi edhe arrestime të tjera, nuk do të ndalen vetëm me 5 arrestime. Po ka lajme që ditët në vijim, pritet edhe dërgimi i zotri Thaçi dhe Veseli”, tha Gashi.

Pjesëtarët e EULEX-it sot bastisën shtëpinë e Jakup Krasniqit, të cilën më pas edhe e arrestuan. Krasniqi është arrestuar pas 10 orësh bastisjeje në shtëpinë e tij, ndërsa pritet transferimi i tij në Hagë.

Rreth dy orë më parë, konfirmimin e aktakuzës ndaj tij, e konfirmoi edhe Rexhep Selimi, i cili tha se nesër do të niset për në Hagë. 

(Kosova Sot Online)