Pas dorëheqjes, Thaçi u bën thirrje përkrahësve të mos mblidhen e të mos protestojnë

  • G.G /
  • 05 November 2020 - 11:52
Pas dorëheqjes, Thaçi u bën thirrje përkrahësve të mos mblidhen e të mos protestojnë

Ish-presidenti, Hashim Thaçi, përgjatë konferencës pas konfirmimit të aktakuzës, iu ka bërë thirrje politikanëve që të mos mblidhen e të protesojnë.

“Ju bëj thirrje politikanëve të mos mblidhen e të mos protestojnë. Ju falënderoj për besimin që më keni dhënë. Kjo nuk është lamtumirë, por mirupafshim. Do të shihemi prapë, do të shihemi faqebardhë, zoti e bekoftë Kosovën dhe popullin e saj”, deklaroi Thaçi.

Ai tutje ka treguar edhe për konfirmimin e aktakuzës së tij, të ngritur nga Dhomat e Specializuara të Hagës. 

(Kosova Sot Online)