Studentja kosovare vendosë pano para Qeverisë dhe pyet “Evropë a po bën hajgare”

  • E.K /
  • 06 November 2020 - 16:36
 Studentja kosovare vendosë pano para Qeverisë dhe pyet “Evropë a po bën hajgare”

Një studente e Fakultetit të Filologjisë ka realizuar një performancë para institucioneve qëndrore të Kosovës përmes së cilës ka shpreh zhgënjimin me aktakuzat e speciales.

Edita Tërmkolli ka vendosur një pano para objektit të Qeverisë. Në të cilën janë paraqitur disa prej masakrave në vend. Mbi to, ka pasur mbishkrim “Evropë, a po talleni”,

“Pano është vendos si reagim për arrestimet e presidentit dhe të tjerëve si udhëheqës të UÇK-së dhe padrejtësitë që po na bëhen si shtet duke na gjykuar për lirinë tone, ndërsa duke favorizua Serbinë gjenocidale”, ka shkruar ajo.

(Kosova Sot Online)