Ngjarje e rëndë: Pas 14 orësh duke konsumuar alkool, ushtarja i pret fytin shoqes së saj

  • G.G /
  • 09 nëntor 2020 - 07:41
Ngjarje e rëndë: Pas 14 orësh duke konsumuar alkool, ushtarja i pret fytin shoqes së saj

Një ushtare në Spanjë është dënuar me burg, pasi akuzohet se i pa prerë fytin me një shishe të thyer shoqes së saj, pasi kishin 14 orë që pinin pije alkoolike.

Ushtarja e identifikuar si Syndeney Cole, 20-vjeçe është dënuar me 10 vite burg.

Ndërsa mikesha e saj, Sara Ann Garrity, 23-vjeçe ndodhet në spital, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Dyshja kishte shkuar për pushime në Mafaluf, një resort në ishullin Majorca në Spanjë. Ata kishim marrë një dhomë të përshtatshme për tre persona, pasi me to ishte dhe një shoqe tjetër, e quajtur Deborah Ferguson.

Në raportin e policisë thuhet se 20-vjeçarja Cole ishte përpjekur të ndalonte një grindje mes dy vajzave të tjera, por më pas situata kishte dalë jashtë kontrollit dhe ajo e goditi Garrity me një shishe të thyer.

(Kosova Sot Online)