Moti sot i vranët, por edhe me diell

  • G.G /
  • 12 nëntor 2020 - 07:45
Moti sot i vranët, por edhe me diell

Moti dhe temperaturat për ditën e sotme në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Në mëngjes nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull të radiacionit, për shkak të kthjellimeve dhe rënies së temperaturave minimale.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-3m/s.

(Kosova Sot Online)