Si funksionon vaksina e Pfizer dhe BioNTech?

  • S.A /
  • 14 nëntor 2020 - 07:19
Si funksionon vaksina e Pfizer dhe BioNTech?

Kompania amerikane Pfizer dhe ajo gjermane BioNtech thonë se vaksina që po zhvillojnë kundër koronavirusit, ofron mbrojtje 90 për qind mbrotje nga virusi.

Ajo është testuar në 43,500 njerëz nga gjashtë shtete të botës.

Por, si funksionon kjo vaksinë?

(Kosova Sot Online )