Mbyllet edhe një shkollë në Prishtinë, 5 mësimdhënës infektohen me koronavirus

  • E.K /
  • 20 nëntor 2020 - 15:25
 Mbyllet edhe një shkollë në Prishtinë, 5 mësimdhënës infektohen me koronavirus

Nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Asim Vokshi” në Prishtinë, nga sot do ta vijojnë mësimin në formë online.

Mësimi nga distanca ka filluar pasi 5 mësimdhënës të kësaj shkolla janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Përmes një njoftimi të shkollës është bërë e ditur se është marrë vendimi që shkolla të kaloj në skenarin C.

“Pas konfirmimit nga IKSHPK se ne shkollën tone kane rezultuar 5 mësimdhënës pozitiv me Covid 19, dje është marre vendimi qe shkolla te kaloj ne skenarin C-mësim online për 14 dite”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)