Kapet vjedhësi serik në Gjilan

  • G.G /
  • 26 nëntor 2020 - 15:03
Kapet vjedhësi serik në Gjilan

Një i dyshuar për tri vjedhje të ndryshme në Gjilan është arrestuar nga policia e këtij qyteti dhe m vendim të prokurorit është ndaluar.

Policia njofton se në rrugën "Martirët e Gjilanit", me  01.11.2020 rrreth  orës 11.20 i dyshuari ka kryer jedhje.  Ndërsa me 25.11.2020 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka kryer disa vepra penale të vjedhjes. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Nga Prokuroria Themelore në Gjilan, tregojnë se me urdhër të prokurorit, është ndaluar për shkak të dyshimit se ka kryer tri vepra penale ‘’Vjedhja’’. 

(Kosova Sot Online)