Komunat dhe fshatrat ku u konfirmuan rastet e reja

  • G.G /
  • 28 nëntor 2020 - 15:14
Komunat dhe fshatrat ku u konfirmuan rastet e reja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 639 raste të reja me koronavirus.

Rastet pozitive janë regjistruar në Prishtinë, Mitrovicë, Pejë, Fushë Kosovë, Gjakovë, Vushtrri, Podujevë, Klinë, Prizren, Lipjan, Ferizaj, Drenas, Istog, Rahovec, Gjilan, Skenderaj, Obiliq, Suharekë, Shtime, Deçan, Malishevë, Viti, Hani i Elezit, Dragash, Junik dhe Zubin Potok.

“Numri total i rasteve pozitive është 38.431 raste nga 141.264 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 989 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 480 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 23.754 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.688”, thuhet në njoftimin e IKSHP’së.

(Kosova Sot Online)